Izdejoju baltu prieku

2019. gada 12. janvāris, VEF Kultūras pils


Dejot Dardedzes mājās, jaunajā un skaistajā VEF Kultūras pilī, kolektīva dejotāji gribēja jau ilgi. 12. janvāris 2019. gadā likās tik tālu! Tomēr gaidītais koncerts pienāca ātri - laiks mēģinājumos un starp tiem bija pārņemts ar domām par visskaistāko koncertu mūsu mīļākajiem skatītājiem. Pēc Deju svētkiem repertuārā bija brīva izvēle pašām sirdij tuvākajām dejām, ko dejot tieši savā koncertā.

Soli pa solim koncerts tuvojās ar papildmēģinājumiem un patīkamu satraukumu. Līdz koncerta dienai, kad no visiem Rīgas un arī tālākiem stūriem dejotāji pulcējās VEF Kultūras pilī uz rīta mēģinājumu. Dejotājus varēja viegli atpazīt pēc bieziem tērpu maisiem, dažiem tādi bija pat vairāki! Rīta mēģinājums pierādīja, ka dejotāji ir atjautīgi ne tikai uz skatuves, jo saslimušu atslēgas cilvēku var pieslēgt virtuāli - ar kameru un mikrofonu mūs vadīja balss no augšas (vai no Pierīgas, domas dalījās). Rīts un pēcpusdiena paskrēja lielākās un mazākās atbildībās, kam citi bija gatavojušies sevišķi nopietni - dzirdēts, ka kāds dejotājs mašīnā glabāja gludināmo dēli "nu, katram gadījumam!". Sakrātais satraukums lēnām auga priekā - baltā priekā, ko tā vien gribējās izdejot...

Kad visi skaisti sapucēti un saģērbušies, bija pienācis laiks Dardedzes foto sesijai un kopbildei. Un, vēl pirms pašas uziešanas uz skatuves, katrs varēja satikt savus lielākos atbalstītājus - ģimeni un draugus, kā arī ciemos bija atnākuši bijušie Dardedzes dejotāji, kuri sajūsmā nāca apsveicināties. Koncerta programma noritēja divās daļās, kopā ar TDA “Dardedze” un VPDK "Dardedze" koncertā piedalījās arī mūsu draugi - VPDK "Auda" no Rīgas, JDK "Austris" no Pastendes, TDA "Jandāls" no Bauskas, VPDK "Vidums" no Tukuma, kā arī TDA "Zīle" un VPDK "Zīle" no Ķekavas. Kādam tā bija kārtējā reize dejot uz lielās VEF Kultūras pils skatuves, kādam tikai pirmā, taču, aizkulisēs stāvot, satraukumu un saviļņojumu varēja redzēt jebkura dejotāja acīs. Tika izdejotas gan vecu vecās un visiem labi zināmās tautas dejas, gan arī pavisam neredzētas un jaunradītas. Koncerta noslēgumā visi dejotāji sapulcējās uz skatuves un patiesi izstaroja prieku. Citējot Dardedzes vadītāju Ilzi Kronbergu: "Koncerts tiešām bija izdevies!"

Vai dejotājiem ar divu stundu koncertu pietiek? Protams, ka nē. Pārģērbj nākamo tērpu, salasa iepriekšējos un aiziet! Apspriežot koncerta labākos un smieklīgākos momentus, izanalizējot soļus, kuri jāuzlabo, un balle var sākties. Turpinot koncerta tēmu par prieku, uz deju grīdas tika rādīti dažnedažādi priekšnesumi. Baumo, ka ballīte bija vairākos stāvos un ieradās pat Fredijs Merkūrijs. Lokanākie dalījās ar špagata stiepšanas metodēm, kā arī tika trenēti pietupieni un satvērieni. VEF Kultūras pilī jautrība nerima līdz pat rīta gaiļiem!

Liels paldies visiem, kas dalījās ar savu prieku un bija kopā ar mums ziemīgajā janvāra vakarā! Tiekamies jau šajā sestdienā Bauskā!


Foto: Jurģis Rikveilis (izņemot titulbildi, kuru ir fotografējusi Līga Špakovska)


- Dagnija, Elīna un Māra -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter