Zinātne no atomiem līdz deju svētkiem - “Greizais kompass” Salaspilī

2018. gada 06. oktobris, Salaspils

Gandrīz 800 dejotājiem pulcējoties Salaspilī, 6. oktobrī veiksmīgi aizvadījām vienpadsmitās deju kolektīvu sacensības "Greizais kompass". Izceļot Salaspils pilsētas vēsturisko saistību ar dažādām zinātnes jomām, 2018. gada sacensību temats bija "Zinātne no atomiem līdz deju svētkiem", kas atspoguļojās gan sacensību uzdevumos, gan dalībnieku kolektīvu tērpos.

Sacensības tika atklātas Salaspils stadionā, pagājušā gada uzvarētājiem TDA "Ačkups" svinīgi nododot ceļojošo Greizā kompasa trofeju. Visas dienas garumā deju kolektīvu komandas dažādās Salaspils vietās veica uzdevumus, kas bija saistīti gan ar veiklību, gan erudīciju, gan arī prasīja no dalībniekiem vienotu komandas garu un pārdomātu stratēģiju. Daļa no uzdevumiem norisinājās arī Nacionālā botāniskā dārza teritorijā, savukārt Rīgavas mūzikas un mākslas dārzā bija jāpilda deju minēšanas uzdevums. Kā pirmie sacensību finišu Salaspils stadionā sasniedza TDA "Gatve", kuri arī kopvērtējumā kļuva par sacensību "Greizais kompass 2018" uzvarētājiem. Otrajā vietā ierindojās TDA "Rotaļa", savukārt trešo vietu ieguva LU Tautas deju ansamblis "Dancis". Galveno balvu par pārdomātākajiem un tematiski radošākajiem tērpiem šogad saņēma TDA "Ritenītis".

Kopumā sacensībās 2018. gadā piedalījās 30 kolektīvi: TDA "Ačkups", TDA "Raitais Solis", TDA "Līgo", LU Tautas deju ansamblis "Dancis", TDA "Jaunība", TDA "Liesma", VPDK "Artava", TDK "Čiekurs", VPDK "Auda", VPDK "Mārupieši", TDA "Diždancis", VPDK "Mēmele", VPDK "Rēvele", TDA "Rotaļa", DA "Pērkons", VPDK "Daiļrade", VPDK "Balga", TDA "Ritenītis", DA "Pērle" , JDK "Imanta", TDA "Teiksma", DA "Daiļrade" , TDA "Sprigulītis" , JDA "Kalējs" , TDA "Rīdzenieks" , TDA "Gatve" , JDK "Dejotprieks", Deju kopa "Bramaņi", TDA "Vektors" un TDA "Kalve".

Šogad sacensības piedzīvoja kārtējo pieteikšanas rekordu, septiņās minūtēs aizpildot visas dalībnieku vietas. Rekordu uzstādījām arī vakara ballītē - Rīgas Nacionālajā sporta manēžā sacensību uzvarētājus sveicām, daudzās balvas dalījām un līdz rīta gaismai svinējām 1000 dejotāju lielā saimē! Paldies deju kolektīviem par dalību un pateicības vārdiem – tā un vēl labāk arī turpināsim 2019. gadā!

TDA “Dardedze” un Greizā kompasa organizatoru komanda saka paldies par atbalstu sacensību rīkošanā Salaspils novada pašvaldībai un Salaspils sporta namam, kā arī Salaspils jauniešu deju kolektīvam “Ūsiņš”! Pateicamies arī sacensību uzdevumu un balvu fonda nodrošinātājiem: VZI APP “Nacionālais botāniskais dārzs”, sporta un izklaides aģentūrai “Sniega cilvēks”, Zilver dzērienu darītavai, zinātnes centram AHHAA, “Baltic Wild”, VSIA "Dailes teātris", "Domas Dabā", SIA „STENDERS”, izdevniecībai "Rīgas Viļņi", pludmales sporta klubam "Beach Arena", SIA “Amserv Motors”, slēpošanas un atpūtas parkam “Ozolkalns”, SIA "Prike Latvija", maiznīcai “Flora”, AS “Biolat”, SIA “Cido grupa”, Tīklu parkiem, Cesvaines Brūzim, AS "Latvijas valsts meži" un “Mammadaba”, SIA "Užavas alus", Basketbola klubam "VEF RĪGA", AS "Rīgas Dzirnavnieks" un Herkuless, Z/S “Garīši”, Saldus Maizniekam, AERODIUM Sigulda, SIA "Brain Games", aktīvās atpūtas un tūrisma inventāra veikalam “Gandrs”, SIA “Cannelle Bakery”, Latvijas Valsts mežzinātnes institūtam "Silava", Gaļas pārstrādes uzņēmumam “Nākotne”, kā arī Unilever ar zīmolu “Lipton”.

Plašāks ieskats sacensību "Greizais kompass 2018" norisē un fotogrāfijas no uzdevumu izpildes - www.facebook.com/GreizaisKompass, kā arī sociālajos medijos meklējot ierakstus ar tēmturi #GreizaisKompassFotogrāfs: Māris Zaķis


- Eduards -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter